خشک کن خوراک پلت
خشک کن خوراک پلت

خوراک پلت شده خروجی از دستگاه پرس پلت خارج می شود هنوز محصول نهایی نیست و باید از طریق سرد کردن و خشک کردن قابل بسته بندی و کیسه گیری شود. بنابراین لازم است خنک کننده (پلت کولر) به سیستم پلت افزوده شود.

دمای پلت خارج شده از دستگاه پرس پلت بین 70-80 c بوده و رطوبت آن حدود 20-16% است . در چنین شرایطی پلت به راحتی خرد می شود لذا نیاز به سرد شدن و خروج سریع رطوبت دارد تا دمای آن به حدود دمای محیط برسد و رطوبت آن به حدود 14-12% کاهش پیدا کند در این صورت پلت را می توان به راحتی نگهداری و منتقل کرد.

این خنک کن از تغذیه کننده مجهز به ایرلاک، پخش کننده ، مخزن خنک کننده، مکانیسم تخلیه با موتور ویبره، سیکلون، بلوئر مکنده و سنسور فرمان تخلیه تشکیل شده است این نوع خنک کننده برای خنک کردن دانه های دارای دما بالا و رطوبت بالا بر اساس جریان متقابل استفاده می شود دانه های پلت از دستگاه پرس پلت و از طریق ورودی تغذیه از بالا وارد خنک کن می شوند و به وسیله پخش کننده از پنج مسیر (جلو، عقب، راست، چپ ، و مرکز) وارد مخزن می شوند.

شرکت ماشین سازی شونا صنعت با بکارگیری تجراب فنی بیش از یک دهه مدیران خود در صنعت ماشین سازی و تحصیلات آکادمیک در مقطه دکترا مهندسی مکانیک و متالورژی با تشکیل تیم مجرب در زمینه آنالیز مواد، بهینه سازی و بهبود طراحی و عملکرد قطعات و ماشین آلات تولید خوراک دام و طیور در تلاش است تا با تولید کلیه قطعات یدکی در این زمینه در جهت بهبود کیفیت و عملکرد این قطعات و محصولات در سطح کشور گام بردارد. همچنین این شرکت با همکاری اساتید مجرب فعال در دانشگاه های معتبر کشور در خصوص امکان سنجی ساخت و استخراج تکنولوژی ساخت قطعات پیچیده در این زمینه از طریق آنالیز و جایگزین سازی مواد اولیه ای که در کشور محدودیت در تهیه آن وجود دارد فعالیت جدی و مداوم داشته و با تشکیل کارگروه فنی در این زمینه سعی در دستیبابی به تولید قطعات با بهترین کیفیت و عملکرد را دارد.