دستگاه آسیاب
دستگاه آسیاب

دستگاه آسیاب چکشی به منظور آسیاب نمودن انواع غلات و پوسته شالی و ذرت و… مورد استفاده قرار می گیرد و جز تجهیزات عالی و پرکاربرد در دامپروری ها می باشد.

این آسیاب با استفاده از انرژی جنبشی کم و زیاد کار می کند و وظیفه آن خرد کردن مواد اولیه در اندازه های متفاوت است. همانطور که از نام آن پیداست، مواد خام توسط ضربه زدن، آسیاب می شوند.

ضربات پی در پی که بر غلات وارد می شود دانه ها را به ذرات ریز تبدیل می کند به طوری که در نهایت ذرات به راحتی از توری تعبیه شده در دستگاه عبور می کنند. اگر آسیاب از نیروی جنبشی کم استفاده کند، دانه ها درشت تری تولید می شود.

اما اگر نیروی جنبشی افزایش یابد، دانه ها بیشتر خرد می شوند. در این دستگاه ، در ابتدا محصول از بخش ورودی دستگاه وارد دستگاه گردیده و پس از آسیاب شدن از زیر دستگاه خارج گردیده و توسط بلوئر و یا دستگاههای مکنده دیگر مکیده می گردد.

از آنجایی که این دستگاه ها دارای قطعات یدکی بسیاری هستند، وجود قطعات یدکی اضافه (Spare Part) در کارخانجات تولید پلت بسیار ضروری می باشد.

شرکت ماشین سازی شونا صنعت با بکارگیری تجراب فنی بیش از یک دهه مدیران خود در صنعت ماشین سازی و تحصیلات آکادمیک در مقطه دکترا مهندسی مکانیک و متالورژی با تشکیل تیم مجرب در زمینه آنالیز مواد، بهینه سازی و بهبود طراحی و عملکرد قطعات و ماشین آلات تولید خوراک دام و طیور در تلاش است تا با تولید کلیه قطعات یدکی در این زمینه در جهت بهبود کیفیت و عملکرد این قطعات و محصولات در سطح کشور گام بردارد. همچنین این شرکت با همکاری اساتید مجرب فعال در دانشگاه های معتبر کشور در خصوص امکان سنجی ساخت و استخراج تکنولوژی ساخت قطعات پیچیده در این زمینه از طریق آنالیز و جایگزین سازی مواد اولیه ای که در کشور محدودیت در تهیه آن وجود دارد فعالیت جدی و مداوم داشته و با تشکیل کارگروه فنی در این زمینه سعی در دستیبابی به تولید قطعات با بهترین کیفیت و عملکرد را دارد.