روتیواتور کشاورزی
روتاری کشاورزی شونا صنعت

روتاری کشاورزی یا همان روتیواتور کشاورزی که به آن تیلر دوار نیز گفته می شود یکی از ماشین آلات کشاورزی پرکاربرد در ایران می باشد. از این محصول جهت شخم زدن و آماده سازی زمین برای کشت استفاده می گردد.

از نظر ظاهری شاید احساس کنید که این ابزار همان گاوآهن است که این موضوع به طور کلی اشتباه است. باید بیان نمود که عملکرد این دستگاه با گاو آهن ها متفاوت بوده و با عملیاتی که بر روی خاک انجام می دهد خاک را تا عمق مشخص بریده و مخلوط می نماید. تفاوت بعدی حرکت تیغه ها بوده که در گاو آهن به سمت چپ و راست می باشد اما در تیلر دوار یا همان روتاری، تیغه ها دارای چرخش می باشند.

استفاده از این دستگاه بسیار آسان است و همچنین به دلیل سرعت و قدرت بالا در مدت زمان کمی مساحت بسیار زیادی از زمین های کشاورزی را شخم می زند.

شرکت ماشین سازی شونا صنعت با بکارگیری تجراب فنی بیش از یک دهه مدیران خود در صنعت ماشین سازی و تحصیلات آکادمیک در مقطه دکترا مهندسی مکانیک و متالورژی با تشکیل تیم مجرب در زمینه آنالیز مواد، بهینه سازی و بهبود طراحی و عملکرد قطعات و ماشین آلات تولید خوراک دام و طیور در تلاش است تا با تولید کلیه قطعات یدکی در این زمینه در جهت بهبود کیفیت و عملکرد این قطعات و محصولات در سطح کشور گام بردارد. همچنین این شرکت با همکاری اساتید مجرب فعال در دانشگاه های معتبر کشور در خصوص امکان سنجی ساخت و استخراج تکنولوژی ساخت قطعات پیچیده در این زمینه از طریق آنالیز و جایگزین سازی مواد اولیه ای که در کشور محدودیت در تهیه آن وجود دارد فعالیت جدی و مداوم داشته و با تشکیل کارگروه فنی در این زمینه سعی در دستیبابی به تولید قطعات با بهترین کیفیت و عملکرد را دارد.