لنگر تعادل سرند
لنگر تعادل سرند

فعالیت در معادن یکی از دشوارترین و خطرناک ترین زمینه های کاری محسوب می شود. برای فعالیت در این زمینه نیازمند افراد متخصص و دستگاه های با کیفیت و دقیق می باشد. تجهیزات تخصصی همچون حفاری، لودر و کامیون برای خاکبرداری از مواد اولیه، دستگاه های خورد کن و الک کن و همچنین ریل ها و آسانسور برای پردازش‌ مواد به قسمت بعد. هر کدام از این دستگاه ها هزینه اولیه بسیار زیادی دارند که با توجه به میزان کار در معدن و فرسایش آن، در طی کارهای روزانه با آسیب هایی مواجه می شوند.

در ادامه به معرفی یکی از دسنگاه های مهم معدن، دستگاه سرند می پردازیم:

این دستگاه برای تفکیک و دانه بندی انواع کانی معدنی تا ابعاد یک میلی متر با توجه به نوع نیاز در یک یا چندین طبقه مورد استفاده قرار می گیرد که در سه نوع سرند لرزشی،سرند دورانی و سرند گریزلی طراحی و ساخته می شود. در خط تولید معدن برای مواد درشت دانه از سرند و برای مواد ریز دانه کمتر از 500 میکرون از هیدروسیلیکون ها استفاده می شود.

مزایای سرند :

با توجه با نحوه کارکرد و ویژگی های مورد نیاز این دستگاه ها در معادن، برای جلوگیری از تاخیر در کار و موانع رفع تولید نیاز به قطعات یدکی اضافی (Spare Part) با کیفیت می باشد که مجدد دستگاه ها و خط تولید با آسیب دیدگی و توقف مواجه نشوند.

شرکت ماشین سازی شونا صنعت با بکارگیری تجراب فنی بیش از یک دهه مدیران خود در صنعت ماشین سازی و تحصیلات آکادمیک در مقطه دکترا مهندسی مکانیک و متالورژی با تشکیل تیم مجرب در زمینه آنالیز مواد، بهینه سازی و بهبود طراحی و عملکرد قطعات و ماشین آلات صنعتی در تلاش است تا با تولید کلیه قطعات یدکی در این زمینه در جهت بهبود کیفیت و عملکرد این قطعات و محصولات در سطح کشور گام بردارد.

همچنین این شرکت با همکاری اساتید مجرب فعال در دانشگاه های معتبر کشور در خصوص امکان سنجی ساخت و استخراج تکنولوژی ساخت قطعات پیچیده در این زمینه از طریق آنالیز و جایگزین سازی مواد اولیه ای که در کشور محدودیت در تهیه آن وجود دارد فعالیت جدی و مداوم داشته و با تشکیل کارگروه فنی در این زمینه سعی در دست یابی به تولید قطعات با بهترین کیفیت و عملکرد را دارد.