چین کانوایر
چین کانوایر

مختصری در خصوص چین کانوایر

Chain Conveyor به طور گسترده برای انتقال مواد خشک، پودری ریز، مواد خرد شده، غلات، مواد گرانولی و مشابه آن استفاده می گردد. این دستگاه در واقع یک نوار نقاله می باشد.

این نقاله ها از یک سری زنجیر که در یک قاب بسته حرکت می کنند، تشکیل شده اند. زنجیرهایی که در نقاله های زنجیری استفاده می گردد، دارای اشکال مختلفی می باشد و متناسب با نوع کاربری و نوع مواد و ظرفیت انتقال موادی که باید منتقل گردد انتخاب می شود.

چین کانوایر برای به حداکثر رساندن بهره وری و کاهش خرابی و توقف خط، زنجیرها از مواد مقاوم به سایش ساخته می گردند و باید در مقابل تنش خستگی قابلیت عملکرد مناسبی را ارائه کنند.

درضمن در صنایع مواد غذایی یا خوراک دام، طیور و آبزیان به علت تماس مواد با زنجیر، باید از زنجیرهای متناسب با آن استفاده کرد که نیازی به روان کننده و روغن کاری نداشته باشند و همچنین در برابر خوردگی مقاوم بوده و سبب تغییر رنگ و کیفیت مواد نگردند.

شرکت ماشین سازی شونا صنعت با بکارگیری تجراب فنی بیش از یک دهه مدیران خود در صنعت ماشین سازی و تحصیلات آکادمیک در مقطه دکترا مهندسی مکانیک و متالورژی با تشکیل تیم مجرب در زمینه آنالیز مواد، بهینه سازی و بهبود طراحی و عملکرد قطعات و ماشین آلات صنعتی در تلاش است تا با تولید دسنگاه ها و کلیه قطعات یدکی در این زمینه در جهت بهبود کیفیت و عملکرد این قطعات و محصولات در سطح کشور گام بردارد. همچنین این شرکت با همکاری اساتید مجرب فعال در دانشگاه های معتبر کشور در خصوص امکان سنجی ساخت و استخراج تکنولوژی ساخت قطعات پیچیده در این زمینه از طریق آنالیز و جایگزین سازی مواد اولیه ای که در کشور محدودیت در تهیه آن وجود دارد فعالیت جدی و مداوم داشته و با تشکیل کارگروه فنی در این زمینه سعی در دستیبابی به تولید قطعات با بهترین کیفیت و عملکرد را دارد.